System AUTOPILOTA w Mercedes-Benz!

0
156
System AUTOPILOTA w Mercedes-Benz!

Marka Mercedes-Benz nadal zaskakuje i wprowadza coraz to nowsze innowacyjne rozwiązania do swoich samochodów. Tym razem przekracza granice technologiczne. Mercedes-Benz uruchomił system autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Wersja DRIVE PILOT zadebiutowała w Kalifornii i Nevadzie.

AUTOPILOT w samochodach Mercedes-Benz!

Wersja DRIVE PILOT dostępna jest w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje jednak jeszcze w tym roku dalsze dostawy dla klientów. DRIVE PILOT oferowany będzie w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli EQS i Klasy S.

EQS i Klasa S wzbogacona o AUTOPILOTA

DRIVE PILOT jest innowacyjną technologią, umożliwiającą przejęcie przez samochód zadania dynamicznej jazdy do prędkości 40 km/h. Dotyczy to jednak odpowiednich odcinków autostrad i przy dużym natężeniu ruchu. AUTOPILOT kontroluje nie tylko prędkość, ale również dystans i bez wysiłku prowadzi pojazd po wyznaczonym pasie ruchu. W czasie warunkowo zautomatyzowanej podróży, można włączyć niektóre aplikacje na zintegrowanym centralnym wyświetlaczu.

DRIVE PILOT A BEZPIECZEŃSTWO

Mercedes-Benz dużą uwagę przywiązuje do bezpieczeństwa. W związku z tym DRIVE PILOT opiera się na technologii wykrywania pojazdu, która jest zawarta w pakiecie wspomagania kierowcy. Co więcej, zawiera ona dodatkowe czujniki, niezbędne do bezpiecznej i warunkowo zautomatyzowanej jazdy. Jest to LiDAR, czyli kamera w tylnej szybie i mikrofony do wykrywania pojazdów uprzywilejowanych. Ale to nie wszystko! Samochód wyposażony w DRIVE PILOT posiada również czujnik wilgoci na jezdni we wnęce nad kołem, redundantne siłowniki układu hamulcowego i kierowniczego oraz redundantną pokładową instalację elektryczną. Jej celem jest zapewnienie zwrotności przy awarii jednego z wcześniej wspomnianych systemów.

Ile kosztuje DRIVE PILOT?

DRIVE PILOT ma znajdować się w wyposażeniu wybranych modeli Klasy S i EQS oraz aktywowany w amerykańskim sklepie Mercedes me connect. Cena zaczyna się od 2500 dolarów! Oferta ta oparta jest na subskrypcji, która zapewnia klientom elastyczność w wyborze opcji, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom.

W jaki sposób działa autopilot Mercedes-Benz?

Dokładne położenie samochodu marki Mercedes-Benz, który posiada DRIVE PILOT, ustalane jest przy pomocy bardzo dokładnego systemu pozycjonowania. Ma on o wiele większą moc niż tradycyjne systemy nawigacyjne – może on określić położenie samochodu z dokładnością do jednego centymetra! LiDAR, kamera, czujniki ultradźwiękowe czy radar to nie wszystko! Dzięki cyfrowej mapie HD możliwe jest uzyskanie trójwymiarowego obrazu drogi i otoczenia. Dodatkowo, zawiera ona informacje o charakterystyce trasy, znakach drogowych, geometrii drogi czy zdarzeniach drogowych, jak np. wypadki lub prace drogowe. Warto również wspomnieć o tym, że informacje o mapach przechowywane są w centrach danych zaplecza i stale aktualizowane.

Znajdź swojego Mercedesa w MB Motors!

Marka Mercedes-Benz zachwyca swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo pasażerów, ale również ich komfort. W MB Motors, Autoryzowanym Dealerze Mercedes-Benz z salonami w Poznaniu, Piasecznie i Jankach koło Warszawy, znajdują się modele, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób! Nie czekaj – odwiedź najbliższy salon MB Motors już dziś lub odwiedź ich stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj