Zdjęcia kuchni białych w Warszawie

0
486
Zdjęcia kuchni białych w Warszawie

Jeśli oddelegować projekt zabudowy meblowej na wymiar to komu? Czym różni się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz wykona również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zaprezentuje nam rozplanowania instalacji, jednak ma on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię układu mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich estetykę. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie kuchni na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Często producent mebli kuchennych na wymiar oferuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zrażać nawet jeśli nie ma żadnych certyfikatów. Zazwyczaj są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady projektowania kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z porad osób współpracujących z firmą wykonującą kuchnie na wymiar wypada zwrócić uwagę na kilka najważniejszych zagadnień.

Lokalizacja kuchni

zdjęcia kuchni białychBiorąc pod uwagę, że planowana jest zabudowa kuchenna na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do całkowitej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej lokację. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokacja kuchni blisko wejścia do domu, skraca drogę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy rannej herbacie powita nas słońce.

Wielkość kuchni

Jeśli zabudowa meblowa na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w pobliżu znajduje się przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być duża. Co innego gdy w kuchni zamierzamy umieścić stół. Wtedy pojawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom posiada spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być najważniejszym pomieszczeniem w domu, czy tylko przestrzenią do przygotowywania posiłków.

Strefy robocze w kuchni

Wyróżnia się 5 stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii radzi zachowanie podanej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Jakie są popularne układy kuchenne?

Warto przyjrzeć się również podstawowym układom kuchennym. Do najczęstszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Kilka słów na koniec

Warto więc wybierając kuchnię na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to co prawda więcej pracy, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów kuchni jest obecnie bardzo duży, spokojnie więc można znaleźć kogoś kto wykona nam meble kuchenne na wymiar w przystępnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj