Czy warto zmienić swój styl życia

0
310

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej ilości godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj