Jak prasować koszule męskie, aby zrobić to jak najlepiej?

0
352
Jak prasować koszule męskie, aby zrobić to jak najlepiej?

Prasowanie koszuli męskich może być dla wielu osób sporym wyznaniem. W niniejszym artykule postaramy się jednak wytłumaczyć Państwu krok po kroku, jak tego dokonać, aby efekt końcowy był idealny. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Przygotowanie do prasowania

Wiele osób zastanawia się, jak prasować koszule męskie? Od czego zacząć? Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że koszule powinny być czyste, ponieważ każde, nawet niewielkie zabrudzenia czy przebarwienia można z łatwością utrwalić działając na nie wysoką temperaturą. Przed przystąpieniem do prasowania należy sprawdzić, czy z kołnierzyka zostały usunięte fiszbiny oraz czy zostały rozpięte wszelkie guziki. Należy również upewnić się, że w żelazku jest woda. Trzeba ustawić również temperaturę odpowiednią dla danej tkaniny oraz ustawić generowanie pary.

Technika prasowania

Prasowanie powinno się zaczynać od kołnierzyka. Wszelkie elementy posiadające więcej niż jedną warstwę należy prasować z każdej ze stron, ponieważ w innym wypadku powstaną fałdy. Najpierw powinno prasować się tę niewidoczną stronę, a dopiero potem tę, która będzie prezentowana. Po wyprasowaniu kołnierzyka należy naciągnąć barki koszuli na węższą stronę deski do prasowania. Taki zabieg zagwarantuje idealnie wyprasowane okolice kołnierzyka. Przykładowo, należy zacząć od lewego barku, następnie przejść na środek, a na koniec wyprasować lewy bark. Następnie powinno się wyprasować rękawy. Zacząć trzeba od wewnętrznej strony mankietów, jeżeli są zapinane na guziki. W przypadku mankietów na spinki po wywinięciu jest widoczna strona wewnętrzna i wtedy należy zacząć od zewnętrznej strony. Bezwzględnie należy omijać guziki. W kolejnym kroku należy rozłożyć rękawy wzdłuż szwu, tak aby nie powstały fałdy.

Nie można najeżdżać na drugi kant rękawa, ponieważ wygląda to potem źle. Rękawy należy następnie odwrócić na drugi bok i ponownie prasować, pamiętając o wspomnianych wskazówkach. Na koniec należy rozłożyć rękaw tak, aby niezaprasowany kant znalazł się po środku i przejechać po nim żelazkiem. W ostatnim etapie należy wyprasować największe powierzchnie koszuli. W tym celu należy naciągnąć ją na deskę od przeciwnej strony i rozpocząć jej prasowanie od lewego przodu. Następnie należy przesunąć ją na plecy i prasować aż do prawego przodu, zwracając uwagę, aby dokładnie wyprasować każdy element. Najbardziej powinno skupiać się na frontach, ponieważ to one najszybciej ulegają niepożądanym zagnieceniom. Nie należy również zapominać o przestrzeniach między guzikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj