Kufer na bagażnik dachowy

2
648
Kufer na bagażnik dachowy

Kufer na bagażnik dachowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających auto z małym bagażnikiem. Sprawdzi się też w przypadku rodzin wielodzietnych, wyjeżdżając na wakacje, każde dodatkowe miejsce w samochodzie się przyda.

Kufer na bagażnik dachowy

Kufer na bagażnik dachowyW przypadku osób zabierających w podróż rowery dobrze sprawdzi się bagażnik zakładany na hak. Natomiast najgorszą z możliwych opcji jest bagażnik przyczepiany do klapy samochodu. Podczas nierówności na drodze cała konstrukcja się trzęsie, co może nam porysować auto i rowery.
Podczas zakupu kufra do transportu nart ,należy odjąć około 15 cm od wymiaru zewnętrznego, aby narty były swobodnie umieszczone. Bagażnik bazowy – bez niego nie zamontujemy, uchwytu ani boxa dachowego. Wiadomo , że musi być dopasowany do konkretnego modelu auta, bagażniki uniwersalne, pasują tylko do większości niektórych modeli samochodowych. Nie założymy tego bagażnika do auta typu cabrio. W przypadku takich modeli ratuje nas tylko, bagażnik montowany na klapie samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kufra?

Podczas wyboru kufra na bagażnik, musimy wziąć najpierw pod uwagę nośność, aerodynamikę, sposób montażu oraz sposób zamykania boxu.  Najprostszym z nich jest taki , który posiada zamki zatrzaskowe. Ale jeśli cenimy bezpieczeństwo to wybierzmy zamek posiadający blokadę. Należy zwrócić uwagę z jakiego materiału zrobiony jest kufer, dobrze sprawdza się tworzywo HDPE, które jest odporne na wysokie temperatury, promienie UV a przy tym bardzo lekkie. Ceny i rodzaje kufra na bagażnik są rożne, różnią się też pojemnością. Przykładowo za kufer od producenta Thule o pojemności 320 l z dopuszczalną ładownością 75 kg musimy zapłacić 3190 zł. Uniwersalny box o pojemności 300 l i dopuszczalną wagą 14 kg kosztuje około 600 zł.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj