Samochód autonomiczny

2
532
Samochód autonomiczny

Od kiedy został wynaleziony pierwszy silnik, przemysł motoryzacyjny powoli zaczął się rozwijać. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ daje niezależność, o którą walczy tak wiele osób.

Nowoczesne technologie

Samochód autonomicznySamochód to również wolność, nikt nas nie kontroluje, wsiadamy do auta, kiedy chcemy i jedziemy tam, gdzie chcemy. Dzisiejsze samochody są bardzo dobrze wyposażone, optyczne układy zawieszenia działają tak dobrze, że nie czuć tego, czy się jedzie po drodze, czy się stoi w miejscu. Praca silnika jest wygłuszona w kabinie niemalże do zera, dlatego wygoda jazdy nowoczesnym autem z wyższej półki jest nie do opisania. Tak samo, jak rzeczy wkładane do samochodów tak i komputery przeżywają swój największy rozwój w historii. Są już na tyle szybkie, że potrafią w czasie rzeczywistym analizować wszelakiego typu zdarzenia. Komputer poprzez kamery monitoringu może rozpoznać twarz poszukiwanego przez policję człowieka, do zidentyfikowania potrzebuje zaledwie sekundy. Największe koncerny motoryzacyjne poprzez działy w firmie zajmujące się nowoczesnymi technologiami stworzyły samochody, które same jeżdżą po drodze. Takie auto nazywa się samochód autonomiczny.

Samochód autonomiczny

Samochód autonomiczny wyposażony jest w ogromny komputer wewnątrz samochodu oraz kilkaset czujników do analizy świata w czasie rzeczywistym. Oczywiście programiści zaimplementowali do oprogramowania sterującego komputerem, wszystkie zasady ruchu drogowego. Jak komputer ma się zachować w danej sytuacji, gdy np. chce skręcić w prawo lub w lewo. Pozycję samochód autonomiczny ustala za pomocą systemu GPS. Takie auto rozpoznaje kolory świateł i wie, kiedy trzeba się zatrzymać, a kiedy można jechać.

Samochód autonomiczny to przyszłość naszej cywilizacji jest to nowa technologia i jeszcze nie jest dopracowana, ale z dani na dzień, prezentuje się coraz lepiej.

2 KOMENTARZE

  1. Samochód autonomiczny to moje marzenie. Nie tylko pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, ale wydaje się także całkiem łatwy w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj