Popularne zabiegi medycyny estetycznej

0
289
Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna stała się ostatnimi czasy niezwykle popularnym wyborem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na zlecenie pewnych zabiegów doskonalących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie doprowadziło, że powstaje więcej salonów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować estetyczne ulepszenia. Wielokierunkowość takich zabiegów w dodatku jest wielka. Są jednak takie, które bezapelacyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Opiera się na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych ściśle w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z błon skóry mogą przebić się środki aktywne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na dostarczaniu do wewnątrz skory kompozycji aktywnych za sprawą fal radiowych; wykonuję się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zwykle witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces inwazyjny, wykonywany z wykorzystaniem igły; opiera się na podaniu związków2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie nazywana często mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka przy pomocy dokładnie prowadzonego strumienia mikrokryształów. Jest to zabieg, który ściera, dotlenia i wzmacnia skórę, a posiłkowo stymuluje produkcję kolagenu. W efekcie czego pozwala na wyzbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej lekka technologia; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i hamuje rozrost bakterii; stąd też metodę tę poleca się stosować przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces bazuje na powiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego wyniku. Jest to prosty zabieg, zajmujący zazwyczaj biorąc w to wywiad wstępny z klientem od niecałej godziny do godziny. Następstwa występują od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Wyniki reakcji botoksu dostrzegły wpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej aktywności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy otrzyma właściwy sygnał z włókna nerwowego. Jeśli podany zostanie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, wtedy zaś nie wystąpią zmarszczki. Efekt jest zauważalny przez około 6 miesięcy.

W wyniku użycia botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Za sprawą użycia botoksu jest możliwość odbudować włosy.

Liposukcja

To proces usuwania tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją aby zminimalizować liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej nadwadze wymagana okazuje się również lipektomia (wycięcie naddatku rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj