Opony letnie – jak wybrać najlepsze?

0
351
Opony letnie – jak wybrać najlepsze?

Wybranie najlepszych opon letnich nie musi być tak trudne, jak może się wydawać. Podczas wyboru ogumienia do samochodu trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Warto pamiętać, że ogumienie musi być doskonale dopasowane do pojazdu, dlatego przed wybraniem się na zakupy trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta pojazdu. Chcesz wiedzieć kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon zimowych na letnie, jak wybrać ogumienie na sezon letni, a także, w jakim momencie trzeba wymienić stare ogumienie na nowy komplet? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Kiedy jest najlepszy czas na zmianę opon zimowych na letnie?

Decydując się na kupienie opon letnich takich jak https://noweopony.pl/opony/letnie trzeba pamiętać o tym, że muszą być one założone w odpowiednim momencie. Wydawać się może, że jest określony czas, dzień lub miesiąc, w którym najlepiej zdecydować się na wymianę ogumienia zimowego na letnie. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Jednego roku może zdarzyć się, że ogumienie zostanie zmienione na początku kwietnia, ponieważ warunki atmosferyczne na to pozwalają, a w kolejnych latach trzeba będzie wstrzymać się do czerwca, ponieważ jeszcze pod koniec maja przyjść mogą przymrozki.

Jaki bieżnik i parametry powinna mieć nowa opona letnia?

Wybranie opon letnich takich jak te https://noweopony.pl/opony/letnie/195/65/r15, które są doskonale dopasowane do auta może być łatwe. Jednak przed zakupami trzeba upewnić się jakie zalecenia ma producent samochodu. Kolejnym szczegółem, na który trzeba zwrócić uwagę jest bieżnik opony. Latem polecanym wyborem jest bieżnik symetryczny, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością i jest stworzony w taki sposób, by wykazywać odporność na nierównomierne ścieranie. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem są opony z bieżnikiem asymetrycznym. Ich zaletą jest to, że rowki bieżnika stworzone są w taki sposób, by dokładnie i szybko odprowadzać nadmiar wody spod kół. Dzięki temu można zachować lepszą przyczepność nawet podczas deszczu.

Czy wymiana opon letnich na nowe jest konieczna?

Wielu kierowców nie chce wymieniać opon na nowy komplet, ponieważ jest to kosztowny zakup. Jednak nie można zapomnieć o tym, że z czasem jakość i wytrzymałość opony może się zmniejszać. Po kilku latach użytkowania bieżnik może być już bardzo niski, przez co opona traci swoje właściwości.

Przed sezonem letnim trzeba upewnić się, czy opona ma odpowiednią grubość bieżnika. Jeśli jest za niski konieczna jest wymiana zużytego ogumienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here